VERSENYEREDMÉNYEK 2019-20. TANÉV

MÁJUS

A BME által meghirdetett „Fizika mindenkinek” csapatverseny országos döntőjében 3. helyezést ért el iskolánk „Kitalátorok” nevű csapata, tagjai:

Babucsik Tamás (10.C)

Ambrus Attila (10.C)

Horváth Zsombor (10.C)

Felkészítő tanáruk: Horváth László.

 

A Gothard Jenő Csillagászati Egyesület által meghirdetett online csillagászati vetélkedőn negyedik helyezést ért el

Helfrich Ágnes (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth László

 

A Járási Szépíró Versenyen

  1. helyezett, megosztva: Helfrich Ágnes (11.B) és László Petra (11.A)
    1. helyezett: Greksa Adorján (9.B)

 

ÁPRILIS

Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny országos döntőjében 4. helyen végzett iskolánk „Stefánium I.” nevű csapata, tagjai:

Vörös István Andor (12.C),

Benkő Gergely (12.C)

Molnár Gergő (12.B)

Felkészítő tanáruk: Kenyeres Zsolt

 

A Gróf Koháry István Megyei Történelemversenyen 3. helyen végzett:

Bán István Bence (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

MÁRCIUS

A Megyei Történelemverseny döntőjében 5. helyezést ért el

Kecskés Zsófia (10.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba.

 

A László Gyula Országos Történelemverseny döntőjében 6. helyen végzett:

Tőkés Szofi (10.A)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba.

 

Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny regionális döntőjében 1. helyen végzett, ezzel bejutott az országos döntőbe iskolánk Stefánium I. nevű csapata, tagjai:

Vörös István Andor (12.C), Benkő Gergely (12.C), Molnár Gergő (12.B)

Felkészítő tanáruk: Kenyeres Zsolt

 

A Történelem OKTV országos döntőjében 1. helyezést ért el

Kenyeres Szilárd (11.B)

Felkészítő tanára: Kenyeres Zsolt

 

FEBRUÁR

Az 52. Irinyi János Országos Kémiaverseny megyei fordulójában 9. helyezést ért el:

Kiss Ábel (9.B)

Felkészítő tanára: Hajduné Dienes Szilvia

A Savaria Országos Történelem Tantárgyi Verseny megyei fordulójában 8. helyezést ért el:

Máté Árpád Benedek (9.B)

Felkészítő tanára: Hajdu István

 

A Sakk Diákolimpia egyéni versenyének megyei döntőjében 1. helyezést ért el a VI. korcsoportban:

Kenyeres Szilárd (11.B)

 

Az ELTE által meghirdetett „Fizika mindenkinek” csapatverseny országos döntőjébe jutott iskolánk Kitalátorok nevű csapata, tagjai:

Babucsik Tamás (10.C)

Ambrus Attila (10.C)

Horváth Zsombor (10.C)

Felkészítő tanáruk: Horváth László.

 

A László Gyula Országos Történelemverseny döntőjébe jutott:

Tőkés Szofi (10.A)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba.

 

Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny regionális döntőjébe jutott iskolánk két csapata, tagjai:

1. Csikós Réka (12.C), Tóth Ernák (12.C), Váradi Jenő Armand (12.C)

2. Vörös István Andor (12.C), Benkő Gergely (12.C), Molnár Gergő (12.B)

 

Az Országos Harry Potter Verseny döntőjébe jutott iskolánk Voldemort Mumuslányai nevű csapata, tagjai:

Grőb Gréta (12.C)

Végi Zsófia (10.A)

Domján Panka Lola (10.A)

 

A Megyei Történelemverseny döntőjébe jutott

Kecskés Zsófia (10.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba.

Az iskolai szavalóverseny eredménye:

  1. helyezett: Holló Bianka (9.C)

Felkészítő tanára: Petrás Éva

  1. helyezett: Szőke Hanna (9.B)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd.

  1. helyezett: Elamin Hanna Fatima (9.B)

Felkészítő tanára: Petróczki Mária

 

 

JANUÁR

A László Gyula Országos Történelemverseny Országos döntőjébe jutott:

Tőkés Szofi (10.A)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

A Kosáry Domokos Országos Történelemverseny 2. fordulójába jutottak:

Kecskés Zsófia (10.B)

Haris Zita (10.C)

Holló Bianka (9.C)

András Gergő (9.C)

Felkészítő tanáruk: Horváth Csaba

 

A Történelem OKTV döntőjébe jutott első helyen:

Kenyeres Szilárd (11.B)

Felkészítő tanára: Kenyeres Zsolt

 

A Szakács Jenő Bács-Kiskun megyei Fizikaverseny döntőjébe jutott:

Balázs Bálint (10.C)

Felkészítő tanára: Horváth László

 

A Nemes Tihamér OITV 2. fordulójába jutott alkalmazás kategóriában:

Tóth András (9.C)

Villányi Donát (9.C)

Gulyás László (11.B)

Papp Csenge (11.A)

Felkészítő tanáraik: Horváthné Kokovai Judit, Lepres András

 

Az Implom József Országos Középiskolai Helyesírási Verseny megyei fordulójában 7. helyezett lett:

Bán István Bence (11.B)

Felkészítő tanára: Farkasné Bekes Rita

 

Országos Evezős Diákolimpián:

Tamás Abigél: egypárevezős, 4. korcsoport, 4.hely

Althammer István és Tamás Abigél: vegyes kétpárevezős, 5. korcsoport, 5. hely

 

Lány Kézilabda Diákolimpia V-VI. korcsoport „A” kategóriájában 4. helyezést ért el a gimnázium csapata, tagjai:

Arany-Tóth Klaudia (9.A)

Holló Bianka (9.C)

Horváth Fanni (9.A)

Jávor Molli (9.B)

Kasi Kíra (9.C)

Matos Sára Anna (12.A)

Nagy Rebeka Anna (12.C)

Szabó Vanessza (12.B)

Szűcs Klára (11.A)

Tamás Abigél (9.A)

Felkészítő tanáruk: Szűcs Zoltán

 

 

DECEMBER

A Petőfi Népe szakmai zsűrijétől a Séta Aranytollat kapta a Sajtó és Tanulás program 2019/2020. tanév őszi kurzusán:

Farkas Anna (10.A)

A SÉTA program keretében meghirdetett középiskolák versenyének 1. helyezettje a Kalocsai Szent István Gimnázium csapata lett. Tagok:

Argat Luca (12.C)

Bagó-Soós Liliána (11.A)

Farkas Anna (10.A)

Grőb Gréta (12.C)

Matos Sára Anna (12.A)

Rigó Dorottya (10.C)

Felkészítő tanáruk: Torgyik Pál Tamás

 

A Gróf Koháry István Megyei Történelemverseny 2. fordulójába jutott:

Bán István Bence (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

A Savaria Országos Történelem Tantárgyi Verseny megyei fordulójába jutott:

Máté Árpád Benedek (9.B)

Felkészítő tanára: Hajdu István

 

A Megyei történelemverseny 2. fordulójába jutott:

Kecskés Zsófia (10.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

Az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. helyezett: Bán István Bence (11.B)

Felkészítő tanára: Farkasné Bekes Rita

2. helyezett: Kecskés Zsófia (10.B)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd.

3. helyezett: Csorba Etelka (11.A)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd

 

NOVEMBER

• A Fogyatékkal élők nemzetközi napja alkalmából meghirdetett szépirodalmi pályázat különdíjasai:

Matos Sára Anna (12.A)

Tanára: Farkasné Bekes Rita.

Bedő Hanga (9.C)

Tanára: Petrás Éva

Kalocsa Város Önkormányzatának díjazottja: Pirisi Gréta (12.A)

Tanára: Farkasné Bekes Rita.

 

A Történelem OKTV 2. fordulójába jutott:

Kenyeres Szilárd (11.B)

Felkészítő tanára: Kenyeres Zsolt.

 

A Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. helyezett: Varga Soma (11.B)

Felkészítő tanára: Farkasné Bekes Rita

2. helyezett: Elamin Hanna Fatima (9.B)

Felkészítő tanára: Petróczki Mária

3. helyezett: Haris Zita (10.C)

Felkészítő tanára: Petrás Éva.

 

Az e-Hód – nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny, junior kategtóriájában:

13. helyezett: Balázs Bálint (10.C)

25. helyezett: Harsányi Pál (10.C)

Felkészítő tanáruk: Horváthné Kokovai Judit

 

OKTÓBER

A Megyei Matematikaverseny döntőjébe jutott:
Tóth Ernák (12.C)
Felkészítő tanára: Thuránszky Rudolf.

 

Az előző év versenyeredményei

Pályázatok

Fenntartó

Bajai Tankerületi Központ

Tankerületi igazgató: Sárosi Magdolna

6500 Baja, Kenderes út 5-7.

Közösségi oldalaink

Kövess minket facebookon is!

Kapcsolat

Kalocsai Szent István Gimnázium

6300 Kalocsa, Hunyadi János u. 23-25.

Intézményvezető: 06-78-461-412

Intézményvezető-helyettes: 06-78-466-824

Titkárság: 06-78-462-660

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.