A Baráti Kör 2018. évi nagytalálkozója

A Kalocsai Szent István Gimnázium Diákjainak Baráti Köre 2018. május 12-én tartotta meg az ez évi nagytalálkozóját. A tagtársak a jezsuita templom előtt gyülekeztek, a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmise után pedig az intézmény dísztermében folytatódott a program.

A gimnázium tanulói egy zenés-irodalmi összeállítással kedveskedtek az egykori diákoknak, majd Hajdu István elnök köszöntötte a jelenlévőket. Ezután Perity Lajos intézményvezető ünnepi beszédében bemutatta gimnázium jelenét, s méltatta a közelmúlt eseményeit is, majd sor került a Regnum Kupa átadására. Az 1948-ban érettségizett diákok által alapított kupát Dr. Szentkereszty György adta át a 11. C osztály képviselőinek, a 2017-2018. tanévben megrendezett teremlabdarúgó bajnokságon elért 1. helyezésért.

Ezt követően a jubiláns osztályok tanulói köszöntő oklevelet vehettek át az elnökségtől, az ünnepség zárásaként pedig sor került a Gróf Széchenyi György-díjak kiosztására. Az idén két volt diákot részesített ebben az elismerésben a Baráti Kör: Kiss Benedeket és Dr. Rónyai Lajost.

Kiss Benedek, a Magyar Művészeti Akadémia irodalmi tagozatának tagja, Kossuth-díjas és kétszeres József Attila - díjas költő, műfordító, 1961-ben érettségizett Kerekes Bálintné osztályában. Dr. Rónyai Lajos matematikus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az algebrai alkalmazások és a számítástechnika algoritmusainak neves kutatója 1973-ben érettségizett Bagó Lászlóné osztályában.

A program végén a tagtársak megkoszorúzták az épület első és második emeletén lévő emléktáblákat, majd egy ebéd keretében, immár kötetlen formában idézték fel közös emlékeiket.

Kiss Benedek

Rónyai Lajos